Instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne

Czy prąd może być za darmo?

Sam wiesz ile kosztuje dziś prąd. Energia elektryczna będzie droższa. Panele fotowoltaiczne po okresie zwrotu z inwestycji pozwolą mieć prąd za darmo. Nie tylko w teorii, ale w praktyce.

Uwolnij się od kosztu rachunków za energię elektryczną!

W ramach programu "Mój Prąd" uzyskasz dziś 5000 zł dofinansowania na instalację paneli fotowoltaicznych

5 000 zł dofinansowania

5 000 zł dofinansowania

Rządowy program "Mój Prąd" gwarantuje zwrot połowy nakładu finansowego do maksymalnej kwoty dofinansowania 5000 zł. W praktyce oznacza to, że niemal każdy kto decyduje się na instalację paneli fotowoltaicznych na swoim domu ma zagwarantowane 5000 zł zwrotu wpłacane na konto z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wskazane jest spieszyć się z inwestycją z dwóch powodów.

Pierwszym jest fakt, że worek z pieniędzmi na dofinansowania jakkolwiek głęboki, to ma swoje dno - rząd przeznaczył dokładnie miliard złotych na dofinansowania do fotowoltaiki. Te pieniądze jeszcze się nie kończą, ale zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi w całym kraju jest bardzo dużo i wciąż przybywa. Wystarczy sprawdzić listy przyznanych dotacji. Np. tylko 27 listopada 2019 (jednego dnia) było to 628 domostw - tj. 628 dotacji jednego dnia! (źródło: http://nfosigw.gov.pl/download/gfx/nfosigw/pl/nfoopisy/1873/1/34/lista_pojektow_wstepna_60_27112019.pdf).

Drugi powód jest prosty - im szybciej zdecydujemy się na instalację, tym wcześniej zaczniemy oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną, której ceny z pewnością pójdą w górę.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Rządowy program "Mój Prąd" pomaga w zwrocie części poniesionych kosztów maksymalnie do 5000 zł. Dodatkowo w kolejnym roku przy rozliczeniu podatku dochodowego możemy w ramach tzw. ulgi termomodernizacyjnej, która obejmuje koszty instalacji fotowoltaicznych odliczyć tyle podatku ile płacimy (wg skali podatkowej lub 19% w przypadku podatku liniowego) maksymalnie do kwoty 53 000 zł.

Przykładem niech będzie zakup instalacji fotowoltaicznej na kwotę 25 000 zł. Z programu rządowego otrzymamy 5 000 zł zwrotu w ramach programu "Mój Prąd". Pozostaje 20000 zł. W rozliczeniu podatku dochodowego wg skali 18% otrzymasz 3 600 zł zwrotu (tj. 18% z 20 000zł). Twój koszt instalacji wyniesie zatem 25000 zł - 5000 zł - 3600 zł = 16 400 zł. Przy dotychczasowym koszcie za prąd na poziomie 2343 zł/rok inwestycja zwróci się w 7 lat. Przy koszcie za prąd na poziomie 2733 zł /rok inwestycja zwróci się w 6 lat

Instalacja fotowoltaiczna

Działamy na terenie całej Polski.
Średni czas zwrotu z inwestycji to 5 - 7 lat

Prąd (prawie) za darmo?

Po okresie zwrotu kosztu instalacji, przy odpowiednio dobranej mocy instalacji rachunki ograniczają się do opłat za licznik ok. ~200 zł rocznie

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną?

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami - wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i zaproponujemy pewne, sprawdzone rozwiązania. Działamy na terenie całej Polski.

WSPÓŁPRACA OPARTA NA RZETELNEJ INFORMACJI I ZAUFANIU

Nasi klienci nas polecają, bo jesteśmy rzetelni i proponujemy rozwiązania, adekwatne do Twoich potrzeb.

TOTALNA NIEZALEŻNOŚĆ

Nie jesteśmy związani umowami lojalnościowymi z konkretnym producentem paneli, czy inwerterów do instalacji fotowoltaicznych. Dajemy wybór sprzętu w oparciu o cenę, długość i jakość serwisu gwarancyjnego oraz nasze doświadczenie.

SPRAWDZENI PRODUCENCI

Wykonujemy instalacje na podzespołach różnych producentów. Znamy ten rynek od środka, dlatego pomożemy we właściwym doborze paneli fotowoltaicznych i inwertera odpowiedniego pod Twoją instalację.

SZYJEMY NA MIARĘ

Chcemy byś był z nas zadowolony tak w dniu podpisania umowy jak i kilka lat później. Dobieramy wielkość instalacji idealnie pod Twoje potrzeby. Dbamy o to, bo zależy nam na tym, aby nas polecano.

ŚWIĘTY SPOKÓJ

Niekiedy zdarza się, że nawet dobry sprzęt zawodzi. Cenimy Twój czas i spokój. Dlatego polecamy sprzęt producentów z pewną gwarancją na miejscu - tu w Polsce.

Zrób pierwszy krok do oszczędności i obniż maksymalnie rachunki za energię elektryczną dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych. Rozmowa z naszym doradcą d/s fotowoltaiki jest całkowicie bezpłatna.

Oferujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski.

Business Energia

ul: Szlak 10/1   31-161 Kraków

Biuro czynne w godzinach: Pon - Pt 8:00 - 16:00

KRS: 0000725000, NIP: 9442259165, REGON: 369802529

Instalacje fotowoltaiczne. Cała Polska. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować.

Copyright © 2021 All rights reserved by BusinessEnergia.pl